W tym roku szkolnym w turnieju szachowym uczestniczyć mogli tylko uczniowie klas I - III. W finałowych rozgrywkach zmierzyło się ośmiu najlepszych zawodników wyłonionych w drodze eliminacji klasowych. Każdy uczestnik rozegrał 7 partii szachowych (zagrał każdy z każdym).

Tytuł Szachowego Mistrza Szkoły 2020/2021 w kategorii kl. I - III zdobył: Mikołaj Klecki uczeń kl. III, wygrywając wszystkie partie. Tytuł I Wicemistrza Szachowego uzyskał Konrad Duraczyński uczeń kl. II b, a II Wicemistrzem został Jakub Bober uczeń kl. II a. Zwycięzcy turnieju otrzymali medale w kolorze odpowiadającym zdobytym miejscom oraz dyplomy, a pozostali uczestnicy pamiątkowe medale.  Nagrody wręczyła Pani Dyrektor.

        Dziękujemy uczestnikom za udział w turnieju, a zwycięzcom gratulujemy!       
Zachęcamy wszystkich uczniów do zgłębiania tajników gry w szachy, ponieważ szachy to wspaniała gra, która sprzyja wszechstronnemu rozwojowi: uczy logicznego myślenia, przewidywania, sportowego współzawodnictwa, refleksu i cierpliwości.