Jednym z zadań zaplanowanych do realizacji w ramach projektu „Chrońmy żaby – nasze zielone przyjaciółki” było przygotowanie inscenizacji bajki dla młodszych dzieci.

Uczniowie klasy IV wystąpili w przedstawieniu „O żabkach w czerwonych czapkach”, którego scenariusz został napisany na podstawie utworu Heleny Bechlerowej. Jest to bajka o tematyce ekologicznej – przypomina najmłodszym, jak ważne są szacunek dla przyrody oraz ochrona zwierząt; uczy, jak dbać o środowisko naturalne, a także utrwala i poszerza wiedzę na temat zasad segregacji odpadów.

Do obejrzenia inscenizacji zaprosiliśmy 5-latków i 6-latków z Przedszkola w Uszwi. Przedszkolaki z zainteresowaniem obejrzały bajkę, a na zakończenie otrzymały malowanki oraz foldery związane tematycznie z realizowanym projektem.