Dnia 31.05.2022 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Rodziny. W tym roku przebiegał on pod hasłem "Rodzina razem się trzyma".

Dla dziecka, zwłaszcza małego, rodzina jest całym światem. Nie ma nic ważniejszego poza najbliższymi. W codziennym pędzie często zapominamy o tym, jak ważna jest rodzina. Lekceważymy z pozoru błahe czynności i wspólnie spędzony czas, a przecież jest to kluczowe dla pielęgnowania rodzinnych więzi. Dzień Rodziny ma więc przypomnieć, że powinniśmy zadbać o budowanie relacji z bliskimi. Uczniowie klas I-III przygotowali uroczystość, na którą zaprosili swoich rodziców, aby wspólnie spędzić ten szczególny czas. Nie zabrakło życzeń, wierszy i piosenek zaprezentowanych przez naszych pierwszaków. Wszystkie wyrażały jedno – wielką miłość dzieci do mamy i taty, co sprawiło, że w oku niejednego rodzica pojawiła się łza wzruszenia. Klasy trzecie z kolei przedstawiły wesołą bajkę, której bohaterem był Czerwony Kapturek, zły wilk, babcia i dzielny myśliwy. Nie zabrakło również ulubionego przez niektórych rodziców programu "Sprawa dla reportera". W humorystycznym skeczu Elżbieta Jaworowicz zajmowała się strajkiem matek, które domagały się wolnego od obowiązków dnia oraz castingiem na najlepszego tatę. Natomiast uczniowie klasy drugiej zaprezentowali swoje umiejętności taneczne. Przed rodzicami wystąpili również laureaci przeglądu piosenki dziecięcej w Brzesku, którzy zaśpiewali nagrodzone utwory. Na koniec życzenia rodzicom złożyła pani wicedyrektor Lukrecja Chochlińska, a dzieci odśpiewały sto lat, po czym wręczyły własnoręcznie wykonane upominki.