„Dzisiaj cały świat mówi po angielsku” – to zdanie powtarzają dzieci i dorośli, jednak wszyscy doskonale wiedzą, iż nauka języków obcych jest bardzo trudna. Niejednokrotnie zdarza się, że brakuje nam motywacji do zdobywania czy utrwalania wiadomości i umiejętności językowych, dlatego nauczyciele biorący udział w mobilności Erasmus + postanowili wprowadzić innowację pedagogiczną mającą na celu uatrakcyjnienie nauczania i uczenia się języka obcego w szkole oraz motywowanie uczniów do pracy poprzez połączenie nauki z teatrem i bajką.

Celem innowacji jest także kształtowanie zachowań adekwatnych do sytuacji społecznej oraz umiejętności komunikowania się i współpracy, dlatego w przedsięwzięcie zostali zaangażowani uczniowie z różnych klas wraz z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Do tej pory w ramach innowacji odbyły się dwa przedstawienia. Pierwsze z nich pt. ,,Happy Easter” zostało zaprezentowane z okazji Wielkanocy. Jego przygotowanie okazało się nie tylko pomocne w nauce języka angielskiego, ale dało także uczniom satysfakcję i sprawiło wiele radości. Kolejna inscenizacja pt. „Santa” została przedstawiona w styczniu. Były piękne stroje, tańce i scenka o świętym Mikołaju.
Podczas realizacji innowacji nawiązaliśmy współpracę z Publicznym Przedszkolem w Uszwi. Dzieci wraz z wychowawczyniami i panią Dyrektor chętnie przychodzą oglądać nasze przedstawienia, a uczestnicy innowacji goszczą w przedszkolu, aby pobawić się z przedszkolakami oraz podzielić się z nimi swoimi umiejętnościami językowymi.

Przed nami jeszcze praca nad przygotowaniem kolejnego spektaklu teatralnego, który będzie wystawiony dla uczniów naszej szkoły oraz dzieci z przedszkola.