Szkolne Koło Caritas zorganizowało w grudniu „Świąteczny kiermasz ciast”, z którego dochód został przeznaczony na akcję „Adopcja na odległość”. Skontaktowaliśmy się misjonarzem w Ugandzie, franciszkaninem ojcem Adamem Klagiem i za jego pośrednictwem nasza szkoła „adoptowała” dziewczynkę Betty Nabisubi, której opłaciliśmy naukę w tym roku szkolnym.

Betty ma 13 lat i chodzi do szkoły podstawowej znajdującej się na terenie misji franciszkańskiej w Mattuga. Tata dziewczynki zmarł. Mama jest uboga i nie stać jej na opłacenie szkoły. Betty przysłała do nas list z podziękowaniami, który znajduje się w galerii. Poniżej zamieszczamy jego tłumaczenie:

Drodzy…

Jak się macie kochani?

Moja rodzina i ja mamy się dobrze. Byłam bardzo wdzięczna, kiedy usłyszałam, że wybraliście mnie, aby być moim sponsorem. Dziękuję Wam bardzo.

Niech Was Bóg błogosławi!

Z poważaniem

Betty Nabisubi

Poniżej prezentujemy także zdjęcia uczniów ze Szkoły Podstawowej w Mattuga.