Nasza szkoła przystąpiła do programu „Adopcja na odległość”, który polega na opłaceniu kosztów edukacji dziecka z kraju misyjnego.  Jest to realna szansa na poprawę warunków życia i dostęp do nauki dla konkretnego dziecka znanego z imienia i nazwiska. W ubiegłym roku „adoptowaliśmy” dziewczynkę z Ugandy, a w bieżącym dwoje dzieci z Kamerunu. Fundusze na ten cel pozyskaliśmy, organizując „Świąteczny kiermasz ciast” oraz inne akcje Caritas. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w nasze działania.

                                                                                                                                Szkolne Koło Caritas

 

NASI ADOPCYJNI PODOPIECZNI

 

Betty Nabisubi - 14 lat, misja ojców franciszkanów w Mattuga /UGANDA/

Nvono Elza - uczennica I klasy szkoły podstawowej, misja Zgromadzenia Sióstr od Aniołów w KAMERUNIE

Dior Kemeyong - uczeń I klasy szkoły podstawowej, misja Zgromadzenia Sióstr od Aniołów w KAMERUNIE