Czy warto wziąć udział w mobilności w ramach programu Eramsus +?

Oczywiście, że warto, o czym po raz kolejny przekonali się pracownicy naszej szkoły – ksiądz katecheta Karol Kuźma i psycholog Martyna Kotarba, którzy wyruszyli w dwutygodniową podróż do Dublina, by szlifować swoje umiejętności językowe i przy okazji poznać kulturę pięknej Irlandii.

Irlandczycy okazali się niezwykle mili, otwarci i przyjaźni, o czym można było się przekonać już na wstępie, w miejscu zakwaterowania Point Campus. Akademik okazał się nowoczesny i komfortowy, z mnóstwem udogodnień, takich jak miejsce do nauki, siłownia, boisko do koszykówki czy własne kino. Przestrzeń wspólna zachęcała do integracji i nawiązywania nowych, międzynarodowych znajomości.

Uczestnicy programu wzięli udział w kursach języka angielskiego w szkole Twin English Centre – Intensive English oraz Communication Skills, realizowanych przez dwa tygodnie w wymiarze 25 godzin tygodniowo. Podczas zajęć nie dało się nudzić, nie tylko ze względu na wspaniałych, energicznych nauczycieli, ale także innych, zagranicznych kursantów. Była to świetna okazja do wymiany doświadczeń i ciekawostek kulturowych m.in. Włoch, Brazylii czy Kolumbii. Dwa tygodnie spędzone w Dublinie zaowocowały więc wieloma nowymi przyjaźniami!

Oczywiście podczas wizyty w Dublinie nie mogło zabraknąć zwiedzania. Uczestnikom programu Erasmus + atrakcji nie brakowało zarówno na miejscu, jak i poza miastem. Udało im się zobaczyć muzea, słynne Trinity College, dzielnicę Temple Bar, Katedrę Świętego Patryka, Phoenix Park i inne, najważniejsze punkty Dublina znajdujące się po obu stronach urokliwej rzeki Liffey. Wolne weekendy z kolei zachęcały do bardziej odległych wycieczek, m.in. do Cork, Wicklow Mountains czy zjawiskowego półwyspu Howth słynącego z pięknego, klifowego wybrzeża, szumu uderzających o skały fal i wyjątkowej przyrody. Niesamowite krajobrazy i legendarne, soczyście zielone łąki z pasącymi się na nich owcami to widok, którego z pewnością nie da się zapomnieć.

Bliskie spotkanie z kulturą Irlandii oraz językiem angielskim w połączeniu z ciekawie prowadzonym i merytorycznym kursem językowym przyniosło z pewnością ogromne korzyści. Intensywna nauka zaowocowała wzbogaceniem zakresu słownictwa oraz poprawą wymowy i akcentu. Było to też świetne przypomnienie zasad gramatyki. Uczestnicy programu znacząco poprawili swój poziom języka angielskiego, rozwijając swoje umiejętności komunikacyjne. Bezpośredni kontakt z językiem oraz naturalne rozmowy z native speakerami pozwoliły sprawdzić swoje możliwości w codziennych sytuacjach i nawiązać międzynarodowe znajomości. Kurs w szkole Twin English Centre zaowocował także uzyskaniem certyfikatu potwierdzającego zdobyte umiejętności.

Wyjazd do Dublina w ramach programu Erasmus + z pewnością był niesamowitą przygodą, którą uczestnicy zapamiętają na długo. Doświadczenia zdobyte podczas tej dwutygodniowej mobilności podniosą ich kompetencje zawodowe, kwalifikacje i zdecydowanie poszerzą horyzonty.