W piątek 13 kwietnia, w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyki uzależnień o nazwie ANTYMINA, przeznaczone dla uczniów klas VI, VII i VIII. Warsztaty prowadził niezwykle ciekawy prowadzący, który nie tylko przekazywał wiedzę, ale również angażował nasze zainteresowanie poprzez rapowanie. Prowadzący poruszył wiele istotnych tematów, związanych głównie z rodziną, miłością oraz konsekwencjami, jakie niosą za sobą różnego rodzaju uzależnienia. Jego sposób przekazu był niezwykle inspirujący i zmuszał nas do refleksji nad własnym życiem oraz wyborami, które podejmujemy. Podczas warsztatów dowiedzieliśmy się, jakie są najczęstsze rodzaje uzależnień, jakie są ich konsekwencje oraz jak możemy im zapobiegać. Prowadzący podkreślał rolę rodziny i miłości w życiu każdego człowieka, jako fundamentów, które mogą chronić nas przed upadkiem w nałóg. Dzięki niezwykle ciekawej narracji prowadzącego, tematy, które mogłyby wydawać się trudne i drażliwe, stały się bardziej przystępne i zrozumiałe dla nas wszystkich. Była to nie tylko lekcja edukacji zdrowotnej, ale również lekcja życia, która pozostawiła w nas głębokie wrażenie. Warsztaty ANTYMINA okazały się nie tylko źródłem wiedzy na temat uzależnień, ale również inspiracją do refleksji nad naszymi wartościami i decyzjami, których podejmujemy każdego dnia. Dziękujemy prowadzącemu za niezapomniane doświadczenie i wspaniałą lekcję!