W ramach Tygodnia Bezpieczeństwa w naszej szkole odbyły się warsztaty z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, w których uczestniczyli uczniowie wszystkich klas. Zajęcia poprowadziła pani Katarzyna Pisarczyk – ratownik KPP oraz druhna Ochotniczej Straży Pożarnej w Uszwi. Wspierał ją nauczyciel wychowania fizycznego, pan Kamil Kuras, również posiadający kwalifikacje ratownika KPP. Podczas spotkania uczniowie poznali podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy, a następnie mogli sprawdzić swoją wiedzę w praktyce. Dzięki wykorzystaniu fantomów oraz sprzętu szkoleniowego ćwiczyli m.in. resuscytację krążeniowo-oddechową, układanie poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej, obsługę AED, pomoc osobie nieprzytomnej, postępowanie w przypadku zadławień i poparzeń oraz prawidłowe wzywanie pomocy. Uczestnicy warsztatów z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, chętnie wykonywali ćwiczenia i zadawali pytania. Zdobyte umiejętności mogą okazać się niezwykle cenne w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia, dlatego cieszymy się, że mogli wziąć udział w tak wartościowych warsztatach.