31 maja uczniowie IV klasy wraz z opiekunami: Dorotą Muchą i Anną Latosińską oraz mamami z Rady Oddziałowej: Elżbietą Konstanty, Katarzyną Pisarczyk, Małgorzatą Jagielską i Małgorzatą Musiał pojechali na wycieczkę integracyjną do Niedzielisk. Zaprosili nas tam dziadkowie jednego z uczniów.

Spotkanie zaczęliśmy od degustacji. Najpierw wszyscy zjedli lody Ekipa. Potem na ognisku przygotowanym przez chłopców piekliśmy kiełbaski i chleb. Gdy zaspokoiliśmy głód, nastąpił główny punkt programu: gra terenowa: Integracja. Uczniowie zostali podzieleni na 4 drużyny. Zespoły przybrały nazwy: Leśne skrzaty, Pogromcy lasu, Smerfy i Łowcy przygód.  Każda z grup wybrała lidera, który kontaktował się z wychowawcą prowadzącym grę przez Messengera. Pod opieką przydzielonych rodziców zespoły wyruszyły w drogę. Wśród zadań były: namalowanie plakatu grupy na tle przyrody, ułożenie wiersza o naszej klasie, zabawa w głuchy telefon, ułożenie krzyżówki do hasła: integracja, zredagowanie fraszki o naszej szkole oraz marsz w terenie. Wykonanie każdego zadania liderzy zespołów meldowali przez Messengera i czekali na zaliczenie, po czym otrzymywali kolejne instrukcje.

Cały czas dopisywały piękna pogoda i świetne humory. Uczniowie byli zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Z wycieczki wróciliśmy ze śpiewem na ustach.

Dorota Mucha