W razie konieczności wysłania kilku plików lub z rozszerzeniami nie obsługiwanymi przez librusa, należy je skompresować (spakować). Można to zrobić wykorzystując wbudowane metody windows lub dodatkowego oprogramowania.

Zaznacza się pliki, które trzeba spakować/skompresować następnie klika się prawym przyciskiem na którymś z zaznaczonych plików i wybiera się wyślij do folder skompresowany i gotowe pojawia się plik skompresowany gotowy do wysłania.

https://www.youtube.com/watch?v=vHqXdx6OeAA

https://portal.librus.pl/rodzina/artykuly/jak-odsylac-zadania-domowe-w-synergii

Maksymalny rozmiar pliku to: 10 MB.
Dozwolone rozszerzenia to: .odt, .ods, .odp, .pdf, .doc, .txt, .docx, .rtf, .jpg, .jpeg, .gif, .png, .avi, .mp3, .mp4, .mov, .ppt, .pptx, .pps, .ppsx, .bmp, .zip, .ogv, .swf, .xlsx, .xls.
 

Uwaga wysyłając kolejne pliki w tym samym formularzu, wcześniejsze wersje są zamieniane.

W godzinach rannych mogą wystąpić problemy z dołączaniem plików ze względu na poranne przeciążenia systemu. Proszę próbować w godzinach późniejszych.