Celem projektu "ZA radę da! Działania na rzecz dzieci i młodzieży z zespołem Aspergera i ich rodzin", dofinansowanego ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego, jest zapobieganie stygmatyzacji dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu i zmiana niechętnych postaw wobec uczniów z ASD. Niezwykle ważna w tym względzie jest akceptacja grupy rówieśniczej, a jest ona tym większa, im większą wiedzę o autyzmie posiadają młodzi ludzie.

Obszerny materiał przygotowany przez Fundację Synapsis zawiera informacje dotyczące funkcjonowania osób z ASD, od wczesnego dzieciństwa po dorosłość. Podkreśla ich odmienny sposób odbierania świata, różnorodność oraz wskazuje na ograniczenia związane z występowaniem zaburzeń ze spektrum autyzmu, ale także mocne strony.

 

Zapraszamy Państwa do lektury!

 https://synapsis.org.pl/wp-content/uploads/2020/12/Broszura-informacyjna-SPEKTRUM-AUTYZMU.-Podobni-rozni.pdf

 

Fundacja SYNAPSIS
ul. Ondraszka 3 / 02-085 Warszawa
tel./fax: (+48 22) 825 87 42
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. / www.synapsis.org.pl