• ”Bajki, które uczą, jak żyć wśród innych” – Begona Ibarolla

Jest to opowieść o przygodach Arandu, małego Indianiana. Każdy rozdział tej książki dotyczy innej wartości: odwagi, przyjaźni, uprzejmości, współpracy, wrażliwości, odpowiedzialności, wdzięczności. Bajkom towarzyszą wskazówki dla rodziców oraz propozycje wspólnych zabaw, zajęć i rozmów.

 

  • „Bajki, które pomagają odkrywać talenty” – Begona Ibarrola

Podobnie, jak w poprzednim tytule, tu też mamy do czynienia z cyklem opowiadań. Opisane w nich sytuacje pomagają zwrócić uwagę na różne uzdolnienia ich bohaterów: muzyczne, plastyczne, przyrodnicze, językowe, przestrzenne, ruchowe.  Bajkom również towarzyszą wskazówki dla rodziców oraz propozycje wspólnych zabaw, zajęć i rozmów, które pomogą odkryć i rozwijać talenty u swojego dziecka.

 

  • „Bajkoterapia czyli bajki – pomagajki dla małych i dużych” – praca zbiorowa

       Mądra książka dla rodziców i dla dzieci. Zawarte w książce bajki/opowiadania pomagają młodemu czytelnikowi utożsamić się z bohaterem i nauczyć się, jak zachować się w wielu codziennych sytuacjach. Tytuły wybranych bajek z tego zbioru: „Wszystkiego się boję”, „Jestem inny”, „Nie wierzę w siebie”, „Wirtualny świat”, „Kłócę się z moim rodzeństwem”, „Nieznajomy”, „Ja na pewno dziś nie sprzątam”. Każdej bajce towarzyszą wskazówki i komentarze będące inspiracją do podjęcia rozmowy, aktywności, zabawy związanej z danym tematem.