• „Maja Orety” – Eliza Sarnacka-Mahoney

Maja ma nieprzeciętną rodzinę i mieszka w niezwykłym domu w sąsiedztwie elfów. Dzięki ich wskazówkom śledztwo, które prowadzi tytułowa bohaterka wraz z przyjaciółmi, wreszcie wskakuje na właściwe tory. Dzieci próbują bowiem dociec, jakie tajemnice skrywa ich ulubiona nauczycielka.

Wkrótce okaże się, że najważniejsze nie jest rozwiązanie tej zagadki, ale odkrycie, jak często ludzie nie są tymi za których ich uważamy.

 

  • Książki Grzegorza Kasdepke – chętnie czytane przez młodych czytelników:
  • „Kacperiada”, czyli opowiadania dla łobuzów i nie tylko. Książka wyróżniona nagrodą im. Kornela Makuszyńskiego.
  • „Bon czy ton”, czyli savoir-vivre dla dzieci. Książka, z której młody czytelnik dowie się, jak należy się zachować w różnych sytuacjach, a wszystko przekazane w krótkich, zabawnych opowiastkach pełnych humoru.
  • „Detektyw Pozytywka”, „Tajemnicze zniknięcie detektywa Pozytywki”, „Wielki powrót detektywa Pozytywki” – seria książek o sympatycznym detektywie potrafiącym rozwiązać każdą zagadkę. Dla młodego czytelnika to doskonała szkoła logicznego myślenia.
  • „Wielka księga uczuć”, czyli historie o tęsknocie, wstydzie, zazdrości, miłości, nienawiści, szacunku, współczuciu, strachu i innych uczuciach, emocjach nieobcych żadnemu człowiekowi. Na końcu każdego opowiadania znajdują się praktyczne rady dla dzieci i dorosłych.

 

  • „Sposób na Elfa”Marcin Pałasz

To opowieść o kundelku, który znalazł się w schronisku. Życia na wolności praktycznie nie zna, wie o nim tyle, ile usłyszy z opowiadań innych psów, które kiedyś poczuły, jak to jest być wolnym. Elf, jak inne psy w schronisku, czeka na dzień, w którym trafi do dobrego domu... Czy mu się uda?

„Sposób na Elfa” to przezabawna, bardzo lekka lektura, poruszająca, pod powierzchnią doskonałej zabawy dla małych i dużych czytelników, sprawy najważniejsze.

 

  • „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” – Justyna Bednarek

Jest to zbiór zabawnych historii, które opowiadają o losach rezolutnych skarpet - czterech prawych i sześciu lewych. Skarpetki pokazują, że warto wierzyć w marzenia i dążyć do ich spełnienia, że siedzenie całe życie w jednym miejscu nie przyniesie nam nic dobrego i  należy odważyć się na to, by coś zmienić w swoim życiu. Opowiadania są napisane z humorem i morałem.