Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje w dniach 8-15 maja ogólnopolską akcję promocji czytelnictwa i bibliotek – Tydzień Bibliotek.

W tym roku był on obchodzony pod hasłem Znajdziesz mnie w bibliotece, które nawiązuje do biblioteki jako miejsca, „… gdzie wszystko zależy od Ciebie, miejsca, które nic nie wymusza, jedynie zaprasza, a jednocześnie wybór, czy skorzystasz z zaproszenia, pozostawia Tobie, Twojej woli i aktywności”. Hasło dotyczy także osobistych przeżyć i w naturalny sposób przywołuje obrazy ulubionych bohaterów książek, których odnaleźć można właśnie w bibliotece.

W czasie trwania Tygodnia Bibliotek uczniowie klas I-III zostali zaproszeni do podróży po Krainie Uśmiechniętej Książki. Mijając po drodze stacje Brzechwowo, Tuwimowo i Baśniowo, bawili się z wierszami J. Brzechwy i J. Tuwima oraz rozwiązywali zagadki dotyczące postaci z ulubionych bajek. Uczniowie klasy III przypomnieli sobie wiadomości dotyczące budowy książki oraz zawody związane z procesem powstawania książki.