Od września klasa II naszej szkoły realizuje program edukacji cyfrowej „MegaMisja” z Orange. Głównym jego celem jest pokazanie dzieciom, jak wiele wartościowych treści kryje Internet oraz jak korzystać z niego w sposób bezpieczny. Po zrealizowaniu dwóch modułów uczniowie już wiedzą, że istnieją wiarygodne i niewiarygodne źródła informacji. Dzieci są również świadome, iż w mediach można znaleźć informacje prawdziwe i fałszywe, dlatego każdą wiadomość najlepiej sprawdzić w kilku źródłach. Podczas zajęć dzieci uczyły się także prezentować siebie za pomocą nicków i awatarów oraz poznały zasady komunikacji: bezpośredniej, przez telefon, e-mail i SMS. W dalszych modułach uczniowie dowiedzą się, jakie treści można publikować w Internecie, jak chronić swoją prywatność, unikać niebezpieczeństw w sieci, przestrzegać netykiety, praw autorskich oraz jak tworzyć i obrabiać proste grafiki, dźwięki czy filmy.

Po zrealizowaniu pierwszego modułu dzieci otrzymały w nagrodę zestawy plastyczne: kredki, farby, kubki, bloki, plastelinę, farby do malowania palcami.