26 października 2021 r. klasa II wybrała się do Ośrodka Kultury Regionalnej w Starym Wiśniczu na specjalną lekcję połączoną z warsztatami. Podczas tych zajęć dzieci poznawały tradycyjne gospodarstwo chłopskie sprzed stu lat, m.in. obowiązki członków rodziny, obyczaje i przesądy związane z pracą w polu czy nazewnictwo różnych narzędzi dziś już nieużywanych. Głównym tematem lekcji było pochodzenie chleba na ziemiach polskich, sposoby młócenia zbóż, wyrabiania ciasta oraz pieczenia chleba w piecu. Uczniowie mogli dokładnie przyjrzeć się takim sprzętom, jak: cep, sierp, żarna, słomianka, dzieża. W trakcie warsztatów dzieci mełły zboże, wyrabiały ciasto, zwijały sznurek na czas, a na koniec ze smakiem zajadały upieczone przez siebie bułeczki z konfiturą.