16 listopada obchodziliśmy Święto Szkoły połączone z uroczystym ślubowaniem uczniów klas I, którzy przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli występ podczas prób. Uroczystość, w której uczestniczyła cała społeczność szkolna, rozpoczął występ uczniów klasy VIII a. Przedstawili oni inscenizację legendy o powstaniu szkoły w Uszwi, w której pojawiła się postać naszego patrona – króla Władysława Jagiełły. Następnie zaprezentowali się pierwszoklasiści ubrani w tym dniu w odświętne, okolicznościowe stroje. Udowodnili, że wiedzą, jak zachowywać się w szkole, znają zasady ruchu drogowego, umieją tańczyć, śpiewać i liczyć. Podczas występu dzieci wykazały się nie tylko wiedzą i umiejętnościami, ale także pokazały swoje talenty, za co publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami. Po części artystycznej nastąpił uroczysty moment ślubowania. W niezwykle podniosłej atmosferze uczniowie klas pierwszych na sztandar szkoły ślubowali być pilnymi, wzorowymi uczniami, należycie wypełniać obowiązki ucznia, pomagać słabszym i młodszym od siebie. Kolejnym punktem uroczystości było pasowanie na ucznia, którego dokonała pani wicedyrektor Lukrecja Chochlińska. Pierwszoklasiści otrzymali także drobne upominki od szkoły i swoich rodziców. Po zakończeniu uroczystości uczniowie wszystkich klas udali się na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców oraz spotkali się z wychowawcami.