Dzień 18 listopada okazał się bardzo szczęśliwy dla szachistów z naszej szkoły. Drużyna mistrzów gminy Gnojnik w składzie:

  • Mikołaj Klecki ucz. kl. IV
  • Konrad Duraczyński ucz. kl. III b
  • Jakub Bober ucz. kl. III a
  • Nikola Zaczyńska ucz. kl. IV

rywalizując z 4 drużynami podczas Powiatowych Igrzysk Dzieci w szachach drużynowych 2021, zdobyła I miejsce.

Turniej odbył się w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Brzesku. W zawodach uczestniczyły drużyny ze Szczurowej Sufczyna, Poręby Spytkowskiej, Iwkowej i Uszwi. Każda drużyna z każdą rozegrała mecz szachowy. Zawodnicy z naszej szkoły wygrali wszystkie mecze, gromadząc 8 dużych punktów. To wspaniały sukces, bowiem poziom rozgrywanych partii szachowych był bardzo wysoki.

Zwycięstwu naszej drużyny towarzyszyła ogromna radość, której dopełnieniem jest okazały puchar, złote medale, dyplom oraz awans na Wojewódzki Turniej Szachowy, który odbędzie się 7 grudnia bieżącego roku w Myślenicach.

Młodym mistrzom powiatu brzeskiego serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych szachowych zmaganiach.