Dzień Bezpiecznego Internetu został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej i jest obchodzony w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Inicjatywa ta ma na celu propagowanie działań na rzecz świadomego korzystania dzieci i młodzieży z zasobów Internetu. Nasza szkoła ponownie włączyła się w tę ważną akcję, która w tym roku odbyła się 8 lutego. Na lekcjach wychowawczych oraz na zajęciach z informatyki zostały przeprowadzone pogadanki oraz zaprezentowano filmiki i animacje związane z tematyką bezpieczeństwa w sieci, natomiast w świetlicy szkolnej dzieci zapoznały się z Vademecum internauty.

Uczniowie wszystkich klas chętnie włączyli się w tę akcję. Powstało wiele prac, w których uchwycili najważniejsze zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Uczniowie klas I-IV wykonali plakaty w tradycyjnej formie. Uczniowie klas IV–VIII wzięli udział w informatycznym konkursie związanym z bezpieczeństwem w sieci. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone i opublikowane na stronie naszej szkoły.