Rok 2022

„Poznaj Polskę” – wycieczka do Krakowa

 

Dzięki realizacji projektu ,,Poznaj Polskę” uczniowie klas III a, III b i I a wzięli udział w wycieczce do Krakowa, aby poznać bezcenne zabytki oraz odkrywać lokalny folklor. Zwiedzanie miasta dzieci rozpoczęły od ,,Ogrodu Doświadczeń” im. Stanisława Lema, który jest oddziałem Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Na powierzchni ponad 6 ha parku rozmieszczone są: urządzenia demonstrujące zjawiska fizyki, ekspozycja geologiczna „Geo-gródek", ekspozycja sensoryczna „Zapachowo", zielony labirynt z cytatami Stanisława Lema –„Lem-birynt". Uczniowie wzięli udział w warsztatach naukowych, które sprawiły im wiele radości i pozwoliły poznać niektóre prawa fizyki. Dalsza część wycieczki dostarczyła dzieciom informacji historycznych. Zwiedziły Katedrę na Wawelu, grobowce królów i najwybitniejszych Polaków oraz dotarły do okazałego dzwonu Zygmunt, dzielnie pokonując wysokie, drewniane schody. Następnie zobaczyły smoczą jamę, a po wyjściu z jaskini z niecierpliwością oczekiwały na występ smoka wawelskiego. Zwiedziliśmy również zabytkowy budynek Sukiennic, gdzie dzieci mogły kupić pamiątki. Udało się zrealizować wszystkie założenia oraz punkty programu wycieczki. Największą satysfakcją były pozytywne komentarze naszych uczniów.