W ramach realizacji projektu ,,Poznaj Polskę” uczniowie klas IV, V i VI w dniach 31.05-1.06 wybrali się na wycieczkę do Wrocławia. Najpierw zobaczyli słynną Panoramę Racławicką. Jest to muzeum umieszczone w rotundzie, gdzie na płaszczyźnie ścian rozpościera się niesamowite dzieło malarskie Wojciecha Kossaka i Jana Styki przedstawiające bitwę pod Racławicami. Miejsce to wywarło na uczniach ogromne wrażenie i z pewnością pozwoliło przenieść się w klimat walki polskich oddziałów pod wodzą Tadeusza Kościuszki. Uczniowie odwiedzili również Hydropolis, które stanowi swoiste centrum wiedzy o wodzie i zjawiskach zachodzących z jej udziałem.

Następnym punktem zwiedzania Wrocławia był Rynek z przepiękną Starówką i niesamowitym późnogotyckim Ratuszem wyglądającym jak domek z piernika. Niektórzy, idąc w kierunku Starego Miasta, szukali po drodze krasnoludków, które rozmieszczone są w całym Wrocławiu. Kolejne miejsca – Zoo i Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego – zachwyciły wszystkich miłośników fauny i flory. Wspaniałe Afrykarium z niesamowitymi podwodnymi skarbami oraz pięknie kwitnące rośliny dostarczyły uczniom niezwykłych wrażeń.