20 czerwca gościliśmy w naszej szkole misjonarki pochodzące z Lipnicy Murowanej: s. Jolantę Burdak pracującą na Wyspach Zielonego Przylądka oraz s. Annę Burdak pełniącą posługę w Kenii. Misjonarki opowiedziały o trudnych warunkach życia swoich podopiecznych: skrajna bieda, głód, brak dostępu do wody, opieki medycznej czy edukacji.

Od 21.06 do 23.06 w naszej szkole organizowana jest zbiórka darów rzeczowych dla dzieci z CABO VERDE /Wyspy Zielonego Przylądka/.

Można przynosić:

  • artykuły spożywcze: makaron, mleko w proszku, słodkie kakao, ryż, płatki kukurydziane - środki czystości: szczoteczki, pasty do zębów, mydła, szampony
  • zeszyty grube A4 w szeroką linię, bloki rysunkowe białe i kolorowe

Można również wrzucić datek do puszki! Dary składamy na parterze przy sali gimnastycznej. DZIĘKUJEMY!