W II semestrze bieżącego roku szkolnego na lekcjach języka angielskiego w klasach III była realizowana innowacja pedagogiczna, która miała na celu zachęcić dzieci do czytania książek w języku angielskim. Uczniowie zapoznali się z fabułą bajek, takich jak: 101 Dalmatians, Ratatouille, Monsters Inc. Mieli okazję zetknąć się z bohaterami bajek Disney'a, które są im dobrze znane oraz rozbudzić pasję do nauki języka obcego. Tworzyli plakaty, prace plastyczne, scenki, dialogi, menu swoich restauracji, zamienili się w szefów kuchni, przygotowując proste dania i desery. Dzięki realizacji innowacji uczniowie wzbogacili swoje słownictwo, udoskonalili wymowę, rozwinęli umiejętność słuchania i czytania, poznali literaturę obcojęzyczną oraz autentyczny, żywy język. Była to z pewnością niesamowita przygoda z językiem angielskim.