W naszej szkole jak co roku odbyła się „Mała Olimpiada Matematyczna” dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych z Gminy Gnojnik. 30 maja 9 uczestników ze szkół z Gnojnika, Lewniowej oraz z Uszwi sprawdzało swoją wiedzę i umiejętności matematyczne. Celem konkursu było stymulowanie rozwoju uczniów uzdolnionych matematyczne oraz kształtowanie pozytywnej motywacji. Dzieci mierzyły się z zadaniami wymagającymi logicznego myślenia oraz ze złożonymi zadaniami matematycznymi. Zadaniem uczniów było rozwiązanie 7 zadań zamkniętych i 3 zadań tekstowych. Bezbłędnie udało się to dwóm uczniom z PSP w Lewniowej. I miejsce ex aequo zajęli: Robert Cieśla i Jakub Tekiela, II miejsce zajęła uczennica PSP w Uszwi, Marika Gagatek, zaś III miejsce przypadło Jakubowi Sowie z PSP w Lewniowej. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Oczywiście wszyscy uczniowie poradzili sobie świetnie, dlatego dla pozostałych uczestników również zostały przygotowane upominki i pamiątkowe dyplomy.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na polu matematyki!