W dniach 17-19 października uczniowie klas VI, VII i VIII uczestniczyli w wycieczce do Warszawy dofinansowanej w ramach projektu „Poznaj Polskę”. Pobyt w stolicy rozpoczął się od zwiedzania Starówki, gdzie znajduje się m. in. Zamek Królewski oraz Pomnik Syreny. Przez kolejne dni uczniowie poznawali najważniejsze miejsca Warszawy. Zobaczyli Pałac Prezydencki, Pałac Kultury i Nauki oraz fragmenty muru warszawskiego getta. Odwiedzili także dwa cmentarze: Cmentarz Wojskowy na Powązkach oraz Cmentarz Powstańców Warszawy. Dużą wartość edukacyjną miało zwiedzanie Muzeum Żołnierzy Wyklętych, w którym zgromadzono pamiątki związane z działalnością powojennego podziemia antykomunistycznego oraz organizacji niepodległościowych z czasów PRL. Atrakcyjnym punktem wycieczki był pobyt w Centrum Nauki Kopernik oraz w Muzeum Neonów, gdzie znajdują się reklamy świetlne z całej Polski powstałe po II wojnie światowej.

Uczniowie spacerowali również po warszawskich Łazienkach Królewskich oraz zobaczyli Ogrody na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej – jedne z największych i najpiękniejszych w Europie.

Wycieczka do Warszawy miała głównie charakter edukacyjny, ale również sprzyjała rekreacji i integracji młodzieży.