Uroczystość rozpoczęła Msza św. Po nabożeństwie nauczyciele, uczniowie i rodzice udali się do szkoły, gdzie miała miejsce okolicznościowa akademia. Pani Dyrektor Lukrecja Chochlińska przedstawiła wyniki klasyfikacji końcoworocznej oraz wyróżniła uczniów za wysokie wyniki w nauce i wzorową frekwencję. Tytuł „Ucznia Roku” za najwyższą średnią ocen otrzymała Martyna Grzegórzek z kl. 4 b.

Podczas uroczystości miało miejsce przekazanie sztandaru nowemu pocztowi oraz pożegnanie ósmoklasistów. Pani Dyrektor wręczyła uczniom klas ósmych nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców, a rodzicom listy gratulacyjne oraz podziękowania za pracę na rzecz szkoły. Ósmoklasiści przedstawili okolicznościowy program artystyczny i zostali tradycyjnie pożegnani przez uczniów klasy VII. Pani Dyrektor podziękowała za całoroczną pracę nauczycielom, pracownikom niepedagogicznym, uczniom i rodzicom oraz życzyła udanych i bezpiecznych wakacji. Po akademii uczniowie spotkali się z wychowawcami i otrzymali świadectwa.

 

W II semestrze roku szkolnego 2022/2023 w ramach zajęć rozwijających zainteresowania w naszej szkole prowadzone było kółko dziennikarskie. Podczas spotkań uczniowie zdobywali umiejętność rozpoznawania podstawowych gatunków dziennikarskich oraz redagowania własnych tekstów. Doskonalili swe kompetencje językowe, wzbogacali słownictwo, uczyli się kulturalnego wyrażania własnych sądów i opinii. Wdrażali się również do pracy z komputerem podczas przygotowywania różnorodnych materiałów do publikacji.

Wymiernym efektem pracy grupy było wydanie gazetki szkolnej „Między Nami Uczniami”, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród szkolnej społeczności. Możliwość rozwiązania krzyżówki i wygrania piłki plażowej, dmuchanego materaca w postaci krokodyla czy deski do nauki pływania okazała się dobrym wstępem do zbliżających się wielkimi krokami wakacji. A oto nasz zespół redakcyjny: Maria Buda, Lena Cichostępska, Wiktoria Osada, Julia Paterek, Pernille Pettersen, Mikołaj Klecki i Aleksander Kuna.

Uczennica klasy IV b Martyna Grzegórzek zajęła I miejsce w regionalnym etapie IV Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym organizowanym przez KRUS. Tegoroczna edycja Konkursu przebiegała pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy” i miała na celu szerzenie wiedzy na temat zagrożeń związanych z użyciem w rolnictwie różnorodnych substancji szkodliwych dla organizmów żywych: środków ochrony roślin, nawozów, paliw.

Gratulujemy Martynce i życzymy jej dalszych sukcesów!

 

 

19 maja 2023 r. uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce w gminnym konkursie wiedzy o Janie Pawle II pt. „Historia chłopca z Wadowic” organizowanym przez Centrum Kultury w Gnojniku. Drużyna w składzie: Bartłomiej Bednarek, Maria Buda, Mikołaj Klecki, Aleksander Kuna oraz Kacper Dobranowski spisała się na medal, wykazując się wysokim poziomem wiedzy o życiu i twórczości Papieża Polaka. Gratulujemy!

 

 

W piątek 16 czerwca uczniowie klas IV przystąpili do praktycznego egzaminu na kartę rowerową. Pod czujnym okiem panów policjantów musieli wykazać się umiejętnością jazdy na rowerze na zaplanowanym torze z zastosowaniem przepisów ruchu drogowego. Wszyscy uczniowie, którzy przystąpili do egzaminu, zdali go pomyślnie i już wkrótce otrzymają karty rowerowe.