Uczniowie klas I-III w ramach projektu „Poznaj Polskę” wybrali się 18 października 2022 r. na wycieczkę do Zalipia i Tarnowa. Podziwiali „malowane domy” oraz poznawali narzędzia i inne przedmioty używane na wsi sto lat temu. Najwięcej czasu dzieci spędziły w domu pani Felicji Curyłowej, głównej inicjatorki ozdabiania chat. Podczas wizyty w Domu Kultury uczniowie mogli również podziwiać portrety innych wybitnych malarek, które tworzyły ornamenty kwiatowe na domach, kapliczkach, stodołach czy studniach. W dalszej części wycieczki dzieci odbyły spacer po Tarnowie, odwiedzając pomniki słynnych Polaków oraz dawną dzielnicę żydowską. Najciekawszym punktem programu było Muzeum Sztuki Dawnej w tarnowskim Ratuszu, gdzie uczniowie mieli okazję zobaczyć broń palną, stroje szlacheckie czy kolekcję z porcelany i szkła. Wędrówkom po pięknym Zalipiu i Tarnowie towarzyszyła wspaniała złota polska jesień.