13 stycznia uczniowie klas VI, VII oraz VIII wzięli udział w warsztatach językowych pt. ,,Making and breaking British stereotypes” oraz ,,A musical journey cross the USA”, które odbyły się w Centrum Wystawowo-Konferencyjnym na Wawelu. Zajęcia prowadził native speaker – Mark Wills, Anglik urodzony w Cambridge, pasjonat językoznawstwa, nauczyciel języka angielskiego poprzez kulturę, wykładowca w szkołach średnich, na kursach uniwersyteckich i magisterskich, a także tłumacz artykułów w międzynarodowych czasopismach.

Pierwsze warsztaty dotyczyły krajów Zjednoczonego Królestwa Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii, a dokładnie tego, co łączy i dzieli te cztery bardzo odrębne i charakterystyczne narody Wysp Brytyjskich. Drugie zajęcia były muzyczną podróżą po Stanach Zjednoczonych, między innymi przez Nowy York, Los Angeles, Detroit i Seattle. Uczestnicy mogli dowiedzieć się, skąd pochodzą znane zespoły, piosenkarze, raperzy i jaki to ma wpływ na wykonywaną przez nich muzykę.

Zajęcia miały charakter warsztatowy, więc uczniowie brali w nich aktywny udział, rozwijając najważniejsze kompetencje językowe – słuchanie, czytanie oraz mówienie. Atmosfera sprzyjała zabawie i nauce, a kontakt z tzw. żywym językiem angielskim to kolejne pozytywne doświadczenie naszych uczniów, którzy mieli możliwość wykorzystania swojej wiedzy w praktyce.